הרב אלעזר גרונברגר – מייסד ומנהל בכיר

הרב אלעזר גרונברגר יליד אוהיו וגדל באל פאסו, במדינת טקסס שבארה”ב. הרב גרונברגר הוסמך לרבנות בגיל צעיר יחסית ע”י הרבנים ניסים קרליץ ונח ויינברג כאשר האחרון היה גם זה שגילה את הפוטנציאל הגלום בו ושלח אותו לסאנט לואיס שם הקים וניהל את הקהילה היהודית מטעם ‘אש התורה’ במשך כעשרים וחמש שנה יחד עם אשתו הרבנית ברוכה. הרב אלעזר גרונברגר ואשתו ברוכה הם הורים לעשרה ילדים ונכדים מקסימים המתגוררים משני עברי האוקייאנוס האטלנטי. כיום מתגורר גרונברגר בשכונת אבני חן שבמודיעין יחד עם משפחתו ומתמסר לטובת הקהילה המקומית בכל כוחו ומרצו מסביב לשעון והוא עדיין מחפש שעה פנויה למשחק טניס.

 
————————————————-

 

הרבנית ברכה גרונברגר

הצעירה מבין ארבעה ילדים שנולדו להורים ניצולי שואה. הוריה רצו שתרכוש השכלה יהודית עד כדי כך ששלחו אותה מביתם שברוצ’סטר, ניו יורק לקליבלנד שבאוהיו. המחוייבות ההרואית לערכים ויהדות אותם חוותה בבית הוריה הפכו לאבן הפינה של השקפת עולמה. לאחר שסיימה את לימודי ההוראה, היא עלתה ארצה ומונתה למורה בנוה ירושלים בשנת 1980. לאחר נישואיה לבעלה, עברו הזוג לסאנט לואיס שם הפכה לחלק בלתי נפרד מהקמת הקהילה היהודית והיתה מעורבת בכל החלק החינוכי ושיעורי התוכן לכל הגילאים כאשר כולם ראו בה דוגמא אישית להערצה כאשת חיל צנועה וענוה שמקדישה את חייה למען האחר. כעת היא ממשיכה להוביל יחד עם בעלה את מהפכת האחדות במודיעין והכל בצניעות האופיינית לה ומתחת לרדאר.

 

הרב דוד-ליאור עלימה

מכהן כרב קהילת אהבת ישראל במודיעין, פעיל מאוד עם מגוון אוכלוסיות העיר צעירים ומבוגרים, שיעורי זוגות ונוער, דתיים וחילוניים ועוד בעבר כיהן כרב קהילה בחו”ל: זימבבווה וניו זילנד, רב ומחנך בתיכון מרכז נוער לאוכלוסיה עם קשיים לימודיים וחברתיים, כיהן שנים רבות בתחום ניהול כח אדם בחיל האויר בדרגת רב סרן מוביל את מיזם חוכמת חיים בעיר מודיעין ומחוצה לה, בהצלחה רבה.

 

 

יהונתן שלמה

יהונתן שלמה, יליד ירושלים הכיר את התורה לראשונה לאחר שירותו הצבאי. במהלך שנת לימודי התואר הראשונה שלו באקדמיה למוסיקה ולמחול ע”ש רובין (בה סיים תארי BA, B.Ed Musc  ו B.mus) הוא החל ללמוד תורה והפך לתלמיד של הרב שמואל דוד מרזל זצ”ל בכולל נתיב דעת בירושלים שם הוא לומד עד היום.

אחרי נישואיו, יהונתן ואשתו שתחי’ עברו למושב שילת, שם היו שומרי המצוות היחידים במושב, ולאחר זמן ב”ה הם זכו להיות ממקימי בית הכנסת המושבי בו הוא מלמד שיעורי חובות הלבבות ושיעורי תורה מדי שבוע.

יהונתן הוא מוסיקאי מקצועי, אמן מופיע ומחנך מוסיקלי. הוא מלמד בשני בתי ספר לחינוך מיוחד בירושלים וגבעת זאב.  לאחרונה הוא הצטרף ללב מודיעין לצוות התוכנית – חוכמת חיים במודיעין.